Mobil Görüntülü Sohbet

Mobil Sohbet, telefon üzerinden yapılan yazılı görüntülü veya sesli sohbetlerin tümüdür.

Son dönemlerde yaygınlaşan mobil cihaz kullanımı ile birlikte gelişen teknoloji beraberinde insanların hayatını kolaylaştıracak bir sürü yeniliği peşinden sürüklemiştir. Bunarın en başında hayatımız ve yaşantımızın vaz geçilmez parçası olan mobil cihazlar gelmektedir. Mobil cihazlar ülkemize bin dokuz yüz doksanlı yıllar arasında girmişti. Öncesinde yalnızca Ericson ve General Mobile ile sınırlı olan mobil cihaz pazarı akabinde hayatı kolaylaştıracak bir sürü yeni teknolojiler getirmiştir. Önceleri siyah beyaz ekrandan oluşan mobil cihazlar çok uzun bir süre geçmeden renkli ekrana kavuşmuştur. İki binli yıllara gelindiğinde telefonlar akıllanmış ve artık yalnızca konuşma cihazı olmaktan cıkmış bilgisayar ile özleşen bir cihaz haline geldi.

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır?

Geçmişte bildiğimiz masa üstü olarak tabir edilen bilgisayarlar mobil iletişim cihazlarıyla birleşerek güçlerine güç katıp işlevini büyüterek boyutlarını küçültmüştür. Gelişen teknoloji büyüdükçe ürettikleri boyut itibari ile küçülmüş evlerimizde bulunan beş altı parçadan oluşan masa üstü bilgisayarlar cebimize sığacak boyuta ulaşmıştır. Bununla birlikte farklı programlar üretme telaşına düşen yazılım mühendisleri öncelikle fotoğraf makinelerini mobil cihazlarla birleştirdi. Çok zaman geçmeden ilk işletim sistemini Nokia cihazlar S.İ.S dosyası olarak programlanma özelliği kattı. İnsanlar telefonlarını yalnızca iletişim cihazı olarak kullanmaktan sıkılınca üzerine eğlence paketleri eklendi.

Mobil Sohbet tamda burada insanların beğenisine sunuldu. İlk başlarda çok yoğun talep görse de çok vakit geçmeden yazılım mühendisleri yine sahnedeki yerini aldı öncelikle konuşma olarak başlayan bu programlar resimli sohbet ve final olarak görüntülü sohbete kadar ulaştı. Günümüzde sürekliliğini kaybetmeye yüz tutmuş Mobil Sohbet’ler nostalji seven bir çok bay ve bayanın kullanımına açıktır.

Mobil Sohbet Avantajları

Mobil Sohbet denince akla ilk gelen iletişim ve konuşma olsa da insanların can sıkıntısına ve meraklı arayışlarına yenik düşüp durumu teknoloji ayağı olmaktan çok insanlar arası eğlenceli chat araçları olarak kullanılmaya başlandı. Birçok insan bu teknolojiyi kullanarak ulaşamayacağı çok uzaklardaki ruh ikizlerini araya başladı kurmuş olduğu sohbetler sayesinde ruhsal olarak girdiği çıkmazlardan bir kaçış yolu buldu. İzdivaç durumlarına kadar ilerleyen bu durumlar gelişen teknolojinin kullanım amaçlarında insanlar sayende bir kez daha farklı alanlara yol alabildiğini bizlere kanıtlamış oldu.

 

Okunma 25 Ara 2017

Yazar Hakkında

Benzer Yazılar

Görüntülü Sohbet

22 Ara 2017

Sesli kameralı chat

10 Ara 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!